خودمونی

اوّل کوتاه نوشته بود بعد دیدم اصلاً کوتاه نوشتن کم پیش میاد
اینجا باشه یه وبلگ خودمونی واسه کنار هم بودن من و چند دوست مجازی

آخرین مطالب

۴ مطلب در آبان ۱۳۹۶ ثبت شده است

James Arthur

پسر جوانی که از به نمایش گذاشتن لطافت احساسش هیچ ابایی نداره.
برنده نهمین دوره از برنامه x factor توی آهنگ Say You Won't Let Go افکار عاشقانه‌اش رو به تصویر می‎کشه شاید اینجور فکر کردن برای هرکسی خوش‌آیند نباشه و شاید هم مورد تمسخر قرار بگیره. ولی با خوندن این آهنگ به افرادی رویاپرداز که توی روابط دو نفرشون قلبشون حکمرانی می‎کنه کمک شایانی کرده. افرادی که سعی دارند طرف مقابلشون رو به بهانه‌های مختلف شاد کنند حتّی اگه این شادی به انجام کار ساده‌ای مثل فراهم کردن صبحانه توی تخت و بوسیدن پیشونیش باشه.
خیلی روان می‎خونه و فکر کنم اگه آدم با دقت گوش بده بدون خوندن متن آهنگ هم بتونه کلام رو متوجه بشه.
توی این ترک این قسمت رو بیشتر از همه دوست دارم که می‎گه :

Oh, and you look as beautiful as ever
And I swear that everyday you'll get better​


می‎دونی شاید یه شخص اینقدر زیبا باشه که آدم قادر نباشه اصلاً بهش نگاه کنه ولی بعد اینکه یه رابطه شکل بگیره این رفتارهاست که روی دید ما تاثیر داره و وقتی یکی عاشق باشه و معشوقت اون طور که برای آدم قشنگه رفتار کنه روز به روز اون رو زیباتر می‎بینه.

دانلود آهنگ 

  • Vincent Valantine
After you 2012
انمیشن کوتاه

یکی از انیمیشن‎های کوتاهی بود که خیلی دوست داشتم.
داستان 60 سال زندگی یک دربان هتل در ایرلند؛ 
گاهی وقت‎ها می‎شه ما می‌دونیم یه خطر ما رو تهدید می‎کنه که آیندمون رو به چالش می‎کشه امّا به جای اینکه سعی کنیم منطقی از پس مشکلات پیش‌رومون بر بیایم حرص می‌خوریم توی خودمون می‌ریم و استرس داریم. شاید بشه از پس اون خطر هم حساب شده بر اومد. امّا ترس ما رو فلج می‌کنه، نه تنها هیچ کار نمی‌کنیم بلکه لحظات خوش زندگی هم از دست می‌دیم درست مثل دربانی که وقتی دختره با قهوه به سمتش میاد می‎بینه دربان نیستش.
تو زندگی خودمون هم از این موارد زیاده به عنوان مثال دانش‌آموزی که می‌دونه کنکور داره و از 2 سال قبلش شروع می‎کنه به حرص خوردن آروم آروم خودش رو آب می‌کنه و نوجوانی خودش رو سر یه ترس حروم می‌کنه.
 اینکه انسان یاد بگیره با در مقابل چالش‌های زندگی که احساساتش رو زخمی می‌کنند بتونه منطق خودش رو حفظ کنه. یکی از مهارت‎هایی هست که به موفقیتش کمک شایانی می‌کنه.
  • Vincent Valantine
سعی دارم در مورد موسیقی‌هایی که گوش می‌دم بنویسم.

یکی از ارزشمندترین موسیقی‌های من هستش که خیلی کم اشتراک گذاشتمش و خیلی زیاد شنیدمش.
یکی از شاهکارهای مارکو بلترامی که در عین کوتاهی منظور غم و تنهایی خودش رو می‎رسونه.
بار اوّل که گوش دادمش بدون اینکه فیلم رو دیده باشم حس تنهایی توی یه صحرا رو بهم دست داد.
این آهنگ رو بهتره با یه هدفون خوب گوش بدین تا ظرافت و زیباییش رو بهتر متوجه بشید. سازها به مرور زمان به موسیقی اضافه می‎شوند و اینکه سازها بین دو  گوش هدفون تقسیم می‎شوند جوری که در سمت راست گیتار و در اواخر موسیقی در سمت چپ طبل ریز.
موسیقی این قابلیت رو داره که به دفعات متواتری شنیده بشه بدون اینکه احساس تکراری شدن به شنونده بده
فقط توی صحرای تنهایی با آرامش قدم زد.
(این آهنگ یادگاری دوستی به نام مسعود بهرامی شریف هست)
  • Vincent Valantine
بنری از تبلیغ کانالش رو توی گروه تلگرامی اتاق می‎فرسته که عکس یه خانومی هست با کلی خزعبلات زیرش.
وقتی ازش جویا شدم که این خانوم کیه؟ گفت نمی‎دونه. و وقتی پرسیدم که عکسش رو از کجا آورده گفت که از اینستاگرام. در واقع برای جذب کانالش عکس‎های دخترهای مردم رو برمی‎داشت و بنا به عکس یه سری متن آماده می‌کرد و زیرش می‎نوشت که به عکس بخوره.
با پیشرفت تکنولوژی مزاحمت‎های ایجاد شده بعد خیلی وسیع‎تری نسبت به گذشته پیدا کرده و دیگه به مزاحمت‎ها وقیح خیابانی یا درون تاکسی محدود نیستند. شاهد این هستیم که توی تلگرام از افراد ناشناس پیام‎های نامربوط دریافت می‎شه یا سعی می‌کنند تلگرام رو هک کنند.
وقتی ازش پرسیدم تا حالا شده کسی ازت شکایت کنه که چرا عکس‌هاش پخش شده؟ گفتش که یک دفعه شده یکی از این مدیرهای کانال شاکی شده بود که این عکس خودشه و چرا عکسش رو بی‎اجازه پخش می‌کنید و جالب‌تر اینکه مدیره شاخ در آورده بود که از کجا عکسش گیر آورده.
خب اگه بخوام رک‎تر صحبت کنم باید بگم که استفاده از عکس‌هایی که توی پروفایل قرار می‌دید فقط به یه تبلیغ کانال خلاصه نمی‌شه. خصوصاً اگه عکس بی‌حجاب قرار بدید!
افرادی هستند که عکس‌های یک خانوم رو طی یک مدتی جمع می‌کنند. تا تعدادش قابل توجه بشه بعدش یه اکانت جعلی می‎سازند. و خودشون رو به عنوان یه دختر یا خانوم شارژی معرفی می‌کنند و برای اطمینان اینکه به مشتریشون ثابت کنند هویت جعلی نیستش عکس‎های بیشتری توی خصوصی ارسال می‌کنند مثلاً عکس‌های بی‌حجاب رو برای اون موقع نگه می‌دارند. و بعد از گرفتن شارژ هم سراغ طعمه دیگه می‌رند.
حقیقتاً مغز متفکری پشت این قضیه نیست؛ افرادی که می‎شناسم این کار می‌کنند عموماً افرادی هستند که تحصیلاتشون دبیرستانی هست و کلی از روزشون به بطالت می‌گذره(اگه سوال دارید از کجا من می‎شناسم من از طریق یکی از بچّه‌های خوابگاه کارشناسی که اینا دوستش بودند.) شاید برای شما مسخره باشه که یکی بشینه طی مدت عکس‌های شما رو جمع کنه ولی خب همچین آدم‌هایی هست که داریم. فرض کنید یکی اسکرین‎شات بگیره و چت رو پخش کنه و بشه سوژه یکی از این کانال‌های پر جمعیت.
برای من پسر امروزی قابل قبوله که یه نفر از این عکس‌ها سوء استفاده کرده ولی برای دنیای بزرگترها تشخیص این راست از دروغ آسون نیست و در هر حال فرزند رو مقصر می‌دونند نه اون شخص مزاحم رو.
یه سیستم دیگه‌ای که توی تلگرام وجود داره عضویت در بات‌های قرعه‌کشی و فلان هست که به معنای واقعی خیلی مزخرفه ولی چون خیلیا منتظر یه پول مفت هستند تا می‌تونند عضو می‌شند و شمارشون رو قرار می‌دند جالبی امر اینجاست وقتی شما شماره‌ رو در اختیارشون گذاشتی اون‌ها می‌تونند شماره شما رو با یه یوزر نیم جعلی ذخیره کنند و بعدش شروع به پخش کردن توی کانال‌های خودشون. پس اگه یه دفعه دیدید 100 نفر توی یه روز به شما پیام‌های جنسی دادند بغیر از یک مزاحم آشنا که دردسر درست کرده همچین‌ چیز‌هایی تو نظرتون باشه.
می‌دونید من خودمم عکس پروفایل رو بعد از مقاومت فراوان عکس خودم گذاشتم ولی بعد از این موارد دیگه ترجیح دادم دیگه از عکس جدید استفاده نکنم در واقع خیلی راحت میشه هویت آدم رو جعل کرد. شاید بگیم اونا بی‌فرهنگ و نباید آزادی خودمون رو کم کنیم ولی من ترجیح می‌دم خودم بیشتر آرامش داشته باشم تا فکر اصلاح افکار همچین پوسیده‌ای داشته باشم و همین تصویر پروفایلم حالا حالاها نگه می‌دارم.
به نقل از یکی از دوستان وبلاگ نویس که برای دوستش داخل توئیتر مشکل بوجود اومده بود: با والدینش تماس می‌گیرند و می‎گند که برید دخترتونه رو جمع کنید. در واقع مردمی داریم که به آسونی هرچه تمام‌تر شما رو توی تلگرام جاج می‌کنند و کنترل همه چیز خیلی آسون از دست می‌ره و سر هیچی یه دعوای خانوادگی راه می‌افته.
دیگه صلاح کار خویش خسروان دانند که عکس‌ پروفایل رو چی بذارند.
  • Vincent Valantine